Kulüplere en ‘özel’ hediye
 
 
Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından Vali Ahmet Çınar'ın talimatıyla Amatör Spor Kulüplere mazleme desteğinde bulunuldu.
 
Zonguldak İl Özel İdare tarafından amatör spor kulüplere malzeme desteği yapıldı.  Vali Ahmet Çınar’ın da katıldığı malzeme dağıtım töreninde kulüp temsilcileri başta Vali Ahmet Çınar ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’a katkılarından dolayı teşekkür etti. Zonguldak’ta bulunan 70 amatör spor kulübüne 1 takım forma, 4 maç topu, 2 adet kaleci eldiveni dağıtılırken, kulüpler malzemelerini Site Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törenle teslim aldı.
Malzeme dağıtım törenine Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Özel İdare Sekreteri Recep Demirtaş, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Ereğli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, Kozlu Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Akif Başdağ, Gençlik Merkezi Müdürü Barış Özdemir, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Bülent Tuna ve kulüp temsilcileri katıldı.
 
YÜKSEL “GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKTAN UZAK TUTMAK ÖNEMLİ”
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel törende yaptığı konuşmasında “Zonguldak Valiliğince İl Özel İdare tarafından amatör spor kulüplerimize destek olmak amacıyla malzeme dağıtımı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz haftalarda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yine bir malzeme dağıtımı olmuştu. Yıl boyunca malzeme dağıtımlarımız devam edecek. Zonguldak’ta 160 spor kulübünün 103 tanesi futbol branşı ile uğraşmaktadır. Büyük bir kitleye sahip branşta siz değerli büyüklerimiz, başlarımız ve antrenörlerimiz çok güzel hizmet etmekteler. Çocuklarımızı, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sosyal-kültürel alanda faaliyetlere yönlendirmek bizim için büyük bir sorumluluktur. Bu konuda da sizlerle iş birliği içerisinde bu çalışmaları gerçekleştirmek için her zaman sizleri bekliyoruz ve destek vermek için buradayız” dedi.
 
DEMİR “TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
 
ASKF Başkanı Kemal Demir ise “Yaklaşık 1 ay önce Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile malzeme yardımında bulunmuştuk. Bu malzemeler ASKF’nin girişimleri sonucunda Sayın Valimiz ve İl Özel İdare’nin imzasıyla birlikte malzemeleri dağıttık. Biraz geç kaldık. Devre arasına geldi. Bu bizim için bir tecrübe oldu. Gelecek sezon daha iyi olacak. Desteklerinden dolayı İl Özel İdare’ye teşekkür ediyoruz” dedi.
 
ÇINAR: “GENÇLERİMİZE DEĞER VERİYORUZ”
 
Vali Ahmet Çınar ise törende yaptığı açıklamasında “Gençlerimize değer veriyoruz. Onların her çeşit spor aktivitelerinin içinde bulunmalarını destekliyoruz. Amatör spor kulüpleri ve yöneticileri bu işin gayretini yapıyorlar. Bu işin gayretini onlar gösteriyor. Onları desteklemek suretiyle herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Bunlar devletimizin imkanları.  Biz de organize ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.
 
DEMİRTAŞ “KEŞKE DAHA FAZLA DESTEK OLABİLSEK”
 
İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş ise “Amatör Spor Kulüplere bu malzeme yardımı İl ÖzeL İdare tarafından Sayın Valimizin duyarlılığı, destekleri ve talimatlarıyla yapıldı. Özel İdare bütçe imkanları keşke daha fazla olsa, daha fazla destek olabilsek. Tüm kulüplerimize spor malzemeleri hayırlı olsun” dedi.
 
Haber Kaynağı : http://www.pusulagazetesi.com.tr/kuluplere-en-ozel-hediye-91021-haberler.html